FKN podzimní část sezóny 2014/15

13.12.2014 20:35
Hodnocení uplynulé sezóny mužů trenérem Markem Janků.

Příprava a tvorba mužstva na sezónu neprobíhala lehce. Z různých komplikací jsme odehráli pouze jedno přípravné utkání, FKN – Nedvězí 6:0. Za podzimní část jsme celkem absolvovali 31 tréninkových jednotek. Nejpoctivější tři hráči byli, Jan Jemelka 26 TJ, Ondřej Kadlec 25 TJ a Pavel Marek 24 TJ.

Pro mistrovská utkání neexistuje ještě lepší hodnocení než výborně. Počet 37 bodů za 12 vítězství, 1 remízu a 1 prohru určitě v minulosti žádné jiné mužstvo v této soutěži nedosáhlo. Cílem podzimu bylo umístění do 5. místa a držet krok s těmi nejlepšími. Do sezóny jsme vstupovali s tím, že vytvoříme silnou defenzívu. 12 obdržených branek a 5 utkání bez obdržené branky je výborná vizitka celého mužstva. Měli jsme pevnou osou mužstva a jednotlivé řady byly pevně dané. Minimální výkonnostní rozdíly mi dovolovaly v průběhu utkání kdykoliv provést změnu, oživení hry ve stejné kvalitě. Hodně nám pomohl vstup do sezóny, kdy jsme začínali dvakrát venku. Ve většině utkání jsme dosáhli branky v začátku utkání. Kromě posledního utkání doma jsme nenašli přemožitele. Ukázalo se, že mužstvo v minulé sezóně získalo potřebné zkušenosti.

Všechny podzimní utkání, měli svou tíhu důležitosti. Pro připomenutí vybraná utkání. První rozjezdové kolo v Kožušanech (1:1). Domácí utkání s posledními Lužicemi (2:1), do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo nastoupí v brance. Těžké chvíle v Blatci (2:5) za stavu 2:3. Nevyzpytatelné utkání ve Střelicích (0:3). Opět utkání s posledním v Nové Hradečné (0:3) a naše první vítězství u tohoto soupeře. Hodně důležitá utkání pro postavení v podzimní tabulce se ukázaly. 4. kolo v Drahlově, vítězství 0:3, kde jsme soupeřovi ukázali poctivý defenzivní výkon podpořen rychlým přechodem a vysokou produktivitou v zakončení. 7. kolo doma s nepříjemnou Horkou, vítězství 1:0, kdy jsme po vydřeném bojovném výkonu, důležitým zákrokům v brance Petra Děreše vyhráli a dostali se poprvé na první místo. 9. kolo doma s Újezdem u Uničova, přesvědčivé vítězství 4:1 a naše navýšení náskoku v tabulce. 11. kolo doma se Šternberkem „B“, vítězství 2:1, kuriózní obdržená branka 15 min. před koncem a stupňovaný závěr brankou v posledních minutách. 12. kolo ve Štěpánově s „B“ mužstvem, vítězství 1:3, kde jsme poprvé v sezóně po poločase prohrávali. Poctivím výkonem, vůlí, nasazením do hry všech možných útočných hráčů v průběhu utkání se podařilo utkání otočit a sérií vítězství udržet. 13. kolo doma s Chomoutovem, vítězství 4:0, mohlo dojít k výraznému snížení našeho 8 bodového náskoku v utkání prvního a druhého mužstva tabulky, ale pohoda v mužstvu nedala soupeři sebemenší šanci. Byli z toho naše jednoznačné vítězství a náš nejlepší domácí zápas.

V odehraných 14. kolech nastoupilo celkem 18 hráčů. Tří hráči s nejvyšším počtem odehraných minut, 1260 min. Libor Skopal (všechny odehrané minuty), 1238 Pavel Marek, 1198 Martin Batla.